Spíkri

Podeľ sa aj ty so svojimi skúsenosťami s WordPress. Napíš nám krátke info o tebe a o oblasti, o ktorej by si rád rozprával. Spíkri majú samozrejme vstup na WordCamp zdarma.

Zoznam spíkrov je priebežne aktualizovaný.


Miro Veselý

Ako si zjednodušiť tvorbu webov… a ako ich zmeniť na zisk?

Miro VeselýInternetu sa venuje od roku 1997. Na prelome tisícročí písal web digi-foto.sk s tipmi ako fotografovať. V roku 2004 schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr vydal niekoľko úspešných kníh. Zaoberá sa marketingom a SEO. Hľadá spôsoby, ako zložité veci spraviť jednoduchšími. Viac na miro-vesely.sk.


Stanislav Kukučka

10 vecí, ktoré skontrolovať po spustení webu

Stanislav KukučkaPôvodne vyštudovaný grafický dizajnér na VŠVU, sa postupne posunul od tvorby webstránok k online marketingu. Okrem dizajnu webov a funkčnosti sa snaží zvýšiť ich obchodný potenciál. Stanislav momentálne pracuje v agentúre Pizza SEO ako SEO konzultant, zodpovedný za vedenie tímu v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače a linkbuildingu na klientských projektoch. Rád konzultuje a pomáha pri nádejných začínajúcich online businesoch.


Pavel Ungr

Využijte 50 nejlepších SEO pluginů pro WordPress

Pavel UngrPavel Ungr sa SEO (a online svetu všeobecne) venuje už od roku 2004. Z Et netery v roku 2009 nastúpil priamo do spoločnosti Ataxo, a následne do H1.cz. Miluje prácu pre svojich klientov a je nerád druhý. Rád školí a prednáša nielen o SEO, ale aktívne sa zaujíma i o sociálne siete a ich praktické využitie. Bavia ho online marketingové experimenty a propaguje SEO ako tvorbu zaujímavého a kvalitného obsahového webu. Zaujíma sa o moderné technológie, internet, ale aj o umenie, filozofiu a dalšie humanitné vedy.


Michal Kopecký

Blog na steroidoch

michal kopeckýMichal Kopecký je zakladateľom skupiny Učíme sa podnikať a zakladateľom najpopulárnejšieho slovenského blogu akozbalit.sk, ktorý do tohto momentu navštívilo viac ako 1 000 000 ľudí. Vybudoval databázu viac ako 20 000 chlapov, ktorí ho nasledujú a vyše 650 klientov, ktorí sa rozhodli zakúpiť si jeho prémiové programy.


Martin Boroš

To nepríjemné, čo sa stále odkladá … alebo webstránky a právo

martin borosZaujíma sa o dáta a prácu s nimi z rôznych perspektív. Venuje sa dátovej analytike a technikám využívaným v komerčnej sfére. Zároveň sa ako právnik zaujíma o právne aspekty nakladania s dátami a celkovo IT právo. Snaží sa tak porozumieť IT svetu z praktického aj právneho hľadiska. Tieto svety majú spoločné viac, ako sa na prvý pohľad zdá – hlavne záujem o bezpečnosť ponúkanej služby alebo produktu


Thomas Maier

How to make money with your (WordPress) project

Thomas MaierI like WordPress since I build my first website with it in 2009. Only a little later I started building WordPress sites for clients, developing plugins for publishers and expand one of my first own projects from the hobby of a student to one of the biggest ressources on word games. Currently, I help clients to monetize their projects providing them with technical and strategic know how. And of course, I also blog about it on webgilde.com.


Matej Lančarič

Ako nám pomohol woocommerce zdvojnásobiť návštevnosť

Matej LančaričPracuje ako Performance marketing manager v Pixel Federation, kde sa venuje hlavne Google Adwords. Pre gentlemens.sk má na starosti hlavne SEO, PPC kampane (Facebook i Google Adwords) a všetky úpravy na webe. Je nadšencom online marketingu a vo voľnom čase sa venuje i optimalizácii konverzného pomeru.


Ondrej Monsberger

Ondrej MonsbergerZakladateľ slovenského blogu a e-shopu gentlemens.sk. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a pracuje ako produktový manažér. Pre gentlemens.sk má na starosti okrem produktového manažmentu aj správu sociálnych sietí, komunikáciu a stratégiu.


Braňo Pokrivčák

Keď Google Analytics nestačí- pokročilá analytika pre WordPress a Woocommerce

Braňo PokrivčákProduktový expert a rozbiehač online projektov. Svoj prvý start-up predal v roku 2004. Do roku 2012 bol v rámci korporácie zodpovedný za zahraničný e-shop na predaj notebookov s mesačným obratom v desiatkach miliónov EUR. V súčasnosti popri rozvoji online reportingového nástroja KPIwatchdog.com rieši nastavovanie monitoringu biznis výkonnosti pre start-upy a online podnikanie.


Peter Gramantik

Website Security & WordPress

Peter GramantikVo sfére IT Security sa pohybuje už 10 rokov, prevážnu časť z toho strávil ako vírusový analytik v spoločnosti AVG. Momentálne pracuje pre americkú firmu SUCURI ako Malware Researcher a náplňou jeho práce je okrem analýzy malwaru, navrhovania nových detekčných techník aj aktívna spolupráca s „čistiacim“ tímom na odstraňovaní webových infekcií.


Agnes Bury

10 common mistakes WordPress developers make when building multilingual sites

Agnes BuryMarketing and Community Manager for onTheGoSystems, the company behind the WPML – The WordPress Multilingual Plugin, WooCommerce multilingual – the plugin that lets you make your e-commerces site Multilingual and Toolset – plugins which let WP web developers build their sites faster and without php coding.
Before joining the company she was working as a WP freelancer. She also publishes a popular WordPress blog where she shares her passion and experience in WP with other WordPress fans.


Martin Viceník

Video a WordPress

Martin ViceníkMartin absolvoval inžinierske štúdium v odbore počítačových vied na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Vyrástol v severoslovenskom Liptovskom Mikuláši neďaleko krásnych Tatier. Upokojujúce divy prírody Martina však neovplyvnili, vo svojom voľnom čase sa venuje spevu a hre na gitaru v metalovej kapele Striguli.


Marko Heijnen

Building awesome plugins

Marko HeijnenMarko Heijnen is a long term WordPress contributor from the Netherlands. He uses wordPress for more then 7 years and starting contributing back to it in 2009 to already six releases. After years of freelancing he nows works for 1&1 as their WordPress specialist. Part of his job is improving WordPress by contributing back to the community.
He also works on GlotPress as the main core developer and creating a better open source tool for translations. He can be found on twitter @MarkoHeijnen, blogging on markoheijnen.com or wpunknown.com.


Peter Nemčok

Slobodný softvér, slobodná firma

peter nemcokZakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko (WP.sk) a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007 a vďaka svojej jednoduchosti a prehľadnosti mu prirástol k srdcu. Okrem prekladania WordPress do slovenčiny sa venuje poskytovaniu konzultácií z oblastí blízkych WordPress a organizuje WordCamp Slovensko – slovenskú (ne)konferenciu o WordPress.


Ing.Ivan Potančok

Less, Bootstrap

ivan potančokZakladateľ a riaditeľ digitálnej agentúry vibration.sk, ktorá sa zaoberá tvorbou eshopov, weobvých aplikácii, webdizajnom a internetovým marketingom. Webdizajnom sa zaoberá už 13 rokov. Vyštudoval informačné systémy na FIIT STUBA.


Luca Sartoni

Remote working: one does not simply spend a year without pants

Luca SartoniLuca Sartoni is a media professional with more than a decade of technical and marketing background. Thanks to his extensive experience in different business environments, from SMEs to large corporate projects, Luca helps companies scale up their business adopting data driven strategies. He does not believe in Santa Claus, magical spells and everything that is not backed up by facts. Luca is a Growth Engineer at Automattic.


Ján Bočínec

Moderné vývojové a testovacie prostredie pre WordPress

Jan-BocinecSlovenský WordPress guru a neskrotný web developer pôsobiaci v slobodnej firme Webikon ako senior programátor. Z jeho vášne pre tento redakčný systém sa postupom času naakumulovalo neskutočné množstvo know-how, o ktoré sa rád podelí na fóre, v článkoch alebo priamo pred vašimi zrakmi. Veľmi dobre chápe, že k open source a WordPress neoddeliteľne patrí živá interaktívna komunita, a preto spolu s kolegami venuje svoj voľný čas aj organizácii WordCampu a podobných stretnutí.

Jedna reakcia na Spíkri

  1. Spätné upozornenie: Třetí slovenský WordCamp proběhne v Bratislavě | Separatista